Urzad Gminy w Ciepielowie

Piątek, 24 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  343 dni, imieniny: Felicja, Mirogniew, Rafał, Rafaela, Tymoteusz

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

Tradycyjnie od kilku lat w PSP w Bąkowej organizowane są eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt.: ,,Młodzież zapobiega pożarom ”.Turniej ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii pożarnictwa. Cieszy się dużym zainteresowaniem o czym świadczy ilość uczniów biorących w nim udział. Turniej odbył się 4 marca a przeprowadzili go strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku oraz inspektor Józef Matysiak z Urzędu Gminy w Ciepielowie. Honorowy patronat sprawował Wójt Gminy Ciepielów Artur Szewczyk, który był jednocześnie fundatorem nagród. Do udziału w Gminnym Turnieju zgłoszono 25 uczestników z następujących szkół: PSP w Bakowej, opiekun: Elżbieta Wajs; ZPO w Ciepielowie, opiekunowie: Piotr Nowakowski, Mirosław Czapka, PSP Wielgie, opiekun: Grażyna Kot. Poniesiony trud opłacał się, nagrody były wspaniałe. Laureaci otrzymali statuetki, książki ,pamiątkowe dyplomy oraz życzenia sukcesów w eliminacjach powiatowych. Uczniowie szkół podstawowych zajęli następujące miejsca:
1. Mikołaj Nowakowski, PSP Ciepielów
2. Dominik Sałbut, PSP Ciepielów
3. Patryk Pstrąg, PSP Wielgie
Najlepsi w gimnazjum byli:
1. Norbert Marchewka
2. Dominik Kominek
3. Michał Fiałkowski
Jednocześnie z Turniejem Wiedzy Pożarniczej odbyła się XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Pożar, powódź, dniem czy nocą-straż przychodzi ci z pomocą”. Najlepsze okazały się prace następujących uczniów:
I kategoria wiekowa (6-8 lat)
1 miejsce – Patrycja Kowalska, PSP Ciepielów
2 miejsce – Karol Wąsiel, PSP Bąkowa
3 miejsce – Arkadiusz Kosior, PSP Wielgie
II kategoria wiekowa (9-12 lat)
1 miejsce – Magdalena Niedziela, PSP Bąkowa
2 miejsce – Wiktoria Boroch, PSP Ciepielów
3 miejsce – Sylwia Wolszczak, PSP Ciepielów
III kategoria wiekowa (13-16 lat)
1 miejsce – Dominika Miller,PG Ciepielów
2 miejsce – Iwona Maziarz, PG Ciepielów
3 miejsce – Natalia Szepietowska, PG Ciepielów
Na zakończenie turnieju dyrektor szkoły Anna Kozieł oraz uczniowie przekazali pamiątkowe statuetki dla pana wójta Artura Szewczyka za wieloletni patronat nad Gminnym Konkursem Wiedzy Pożarniczej.
Dodano 18.03.2011

                                                                powrót