Urzad Gminy w Ciepielowie

Wtorek, 13 Listopada 2018 roku,  do końca roku zostało  49 dni, imieniny: Arkadiusz, Arkady, Brykcjusz, Eugeniusz, Jan, Mikołaj, Stanisław, Walentyn

Turystyka
 
Gmina Ciepielów leży w malowniczo położonej dolinie rzeki Iłżanki. Rzeka ta jest jedną z najczystszych rzek w naszym regionie. Zważywszy na fakt, że gmina jest gminą typowo rolniczą - czyste powietrze, okalające gminę lasy, dziewicza dolina Iłżanki - wszystko to podkreśla typowo turystyczne walory gminy.
Turyści zaciekawieni historią mogą odwiedzić Dąbrowę - miejsce mordu żołnierzy Wojska Polskiego (8-9 września 1939 roku), gdzie na skraju lasu stoi skromny pomnik ofiar Września.
   
Około 250 metrów dalej znajduje się grób - pomnik poległego w tej bitwie majora Józefa Pelca oraz kilku jego podkomendnych. Tradycyjnie, co roku, w drugą niedzielę września odbywa się uroczysta Msza Święta ku czci pamięci pomordowanych żołnierzy 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty z Lublińca oraz tych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny.
Pasjonatów malarstwa zainteresuje fakt, że w miejscowości Wielgie przebywał i tworzył Jacek Malczewski. Jeden z najwybitniejszych i najbardziej uznanych artystów w historii polskiej sztuki.
Dowodem na to jest obraz malarza zatytułowany "Dzieciństwo - Jacek nad stawem w Wielgiem" - z cyklu Moje życie.
Paroletni (1867-1871) pobyt Malczewskiego w majątku wuja Feliksa Karczewskiego ugruntował w artyście poczucie polskości, wrażliwość na piękno ojczystego krajobrazu oraz znajomość rodzimego folkloru, z którego czerpał artystyczne inspiracje. W czasie pobytu w Wielgiem opiekę pedagogiczną nad Jackiem Malczewskim sprawował Adolf Dygasiński - przyszły pisarz i publicysta.
Na terenie Gminy, w miejscowości Wielgie, znajduje się park z przepiękną aleją kasztanową oraz z 600 - letnim dębem, który jest pomnikiem przyrody. W Łaziskach znajduje się XIX - wieczny dworek, który przed II wojna światową Był własnością dziedzica Kazimierza Boskiego. Dworek położony jest na terenie zabytkowego parku ze starym, przepięknym drzewostanem.
Wielbicieli turystyki rowerowej zapraszamy na profesjonalnie przygotowane szlaki pozwalające dotrzeć do najciekawszych miejsc gminy.